Wykorzystanie lasera w leczeniu trądziku różowatego
Trądzik różowaty to problem skórny dotyczący wielu kobiet w każdym wieku. Zmiany skórne, takie jak lekkie zaczerwienienie skóry, które początkowo nie budzą podejrzeń, z czasem mogą zmienić się w trwałe i uciążliwe objawy trądziku. Dlatego nie należy bagatelizować pierwszych symptomów i rozważyć nowoczesne metody leczenia. Jedną z nich jest laseroterapia. Na czym polega i jakich efektów można się spodziewać po jej zakończeniu?
Jak działa laserowe leczenie trądziku różowatego?
Trądzik różowaty to przewlekła choroba skóry o podłożu zapalnym. Laserowe leczenie trądziku różowatego ma na celu przyspieszenie gojenia się istniejących zmian i zapobieganie powstawaniu nowych. Światło lasera Fotona Dynamis Sp wnika w głąb skóry i oddziałuje na gruczoły łojowe produkujące nadmiar sebum, przywracając równowagę. Jednocześnie laser ma działanie odkażające – niszczy bakterie znajdujące się w zainfekowanych miejscach skóry.
Jakich efektów można się spodziewać?
Zabieg laserowego leczenia trądziku daje trwałe rezultaty w postaci całkowitej redukcji zmian trądzikowych i zmniejszenia widoczności rumienia. Jak podkreśla gabinet laseroterapii Lasermedica, niewątpliwą zaletą jest wyeliminowanie stanu zapalnego i wzmocnienie naczyń krwionośnych, które w połączeniu z odpowiednią i regularną pielęgnacją dają gwarancję na uniknięcie nawrotu zmian z powodu uwarunkowań genetycznych i środowiskowych. Skóra staje się ponadto gładka, ujędrniona i zyskuje jednolity kolor. Zabieg odbudowuje blizny potrądzikowe, niwelując przebarwienia. Pierwsze zauważalne zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak na ostateczne rezultaty należy poczekać do zakończenia terapii.
Przed i po zabiegu laseroterapii
Wskazaniami do zabiegu jest każda odmiana trądziku, w tym trądzik rumieniowy z teleangiektazjami, grudkowo-krostkowy, przerostowo-naciekowy i ziarniakowy. Czas terapii i ilość rekomendowanych zabiegów uzależniona jest od stanu skóry pacjenta i oceniana na konsultacji przed rozpoczęciem terapii. Podczas zabiegu laseroterapeuta kieruje urządzenie na obszar zabiegowy, a pacjent może odczuwać lekkie ciepło. Po zabiegu rozpoczyna się proces gojenia, już na tym etapie skóra wygląda lepiej. Laseroterapeuta może zalecić stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Niewielkie zmiany skórne mogą zniknąć już po pierwszym zabiegu, jednak w przypadku rozległego trądziku terapia może obejmować około pięciu wizyt.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana