Rodzaje peelingów chemicznych

Peeling jako zabieg kosmetyczny znany jest od bardzo dawna. Jego celem jest złuszczenie i pozbycie się martwego naskórka. Ostatnimi czasy kobiety, a często także mężczyźni korzystają w gabinetach kosmetycznych z peelingu chemicznego. Chemabrazja, bo tak nazywany jest ten zabieg, polega na usunięciu martwego naskórka za pomocą odpowiednio dobranych substancji chemicznych. O tym, jakich dokładnie, dowiesz się z poniższego artykułu.
Czym jest peeling chemiczny i kiedy się go stosuje?
Jak już wspomniano, celem każdego peelingu jest złuszczenie i usunięcie martwego naskórka. Zabieg wykonuje się zwłaszcza na twarzy po lecie, aby pozbyć się piegów i pozostałych po opaleniźnie plam. Ten rodzaj peelingu ma działanie rozjaśniające, dlatego najlepiej jest zapisać się na niego zimą lub wczesną wiosną. Usługi tego typu świadczy LF MEDICAL CLINIC.
Efekt peelingu zależy od zastosowanego preparatu. Złuszczanie naskórka powoduje zabieg średnio głęboki, który przenika także do skóry właściwej. Jeśli chodzi o peeling głęboki, wykonują go wyłącznie uprawnieni do tego lekarze.
Zabieg poprawia ogólny wygląd skóry poprzez pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra zyskuje świeży i zdrowy wygląd, a zmarszczki zostają spłycone. Zabieg wykonywany powierzchniowo pomaga także w pozbyciu się rozstępów. Peeling chemiczny jest zabiegiem raczej bezbolesnym. Uczucie dyskomfortu może pojawić się jedynie u osób wrażliwych na bodźce zewnętrzne lub w przypadku, gdy na skórze pojawią się zaczerwienienia.
Zabiegu tego typu nie poleca się osobom z alergiami skórnymi, zmianami bakteryjnymi, wirusowymi, trądzikiem, przyjmującym doustnie witaminę A oraz kobietom w ciąży i karmiącym.
Rodzaje peelingów chemicznych
Do wykonania peelingu chemicznego wykorzystuje się głównie kwasy. Ich dobór do danego rodzaju skóry zależy głównie od jej stanu. Stosowane obecnie preparaty najczęściej są wieloskładnikowe i występują w postaci żelu lub w formie alkoholowej.
W gabinetach kosmetycznych wykonuje się obecnie:
- peeling powierzchowny,
- peeling średnio głęboki,
- peeling głęboki.
Peeling powierzchowny można wykonać także samodzielnie w domu. Zabieg ten nie narusza żywych komórek, lecz pobudza je do wytwarzania nowych. Peeling powierzchowny wnika jedynie do warstwy podstawnej naskórka. Drugi rodzaj zabiegu ma na celu całkowite zniszczenie i pozbycie się martwego naskórka. Może także być wykorzystywany do częściowego zniszczenia warstwy brodawkowatej skóry. Peeling głęboki natomiast sięga warstwy siateczkowatej skóry właściwej. Jego celem jest całkowite zniszczenie naskórka.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Kosmetyka - usługi
Salon Beauty Anna Wywioł - stylizacja rzęs i paznokci
woj. śląskie43-190 Mikołów, Sokola 8
-
Kosmetyka - usługi
Salonik Magdy M. Magdalena Maziec
woj. warmińsko-mazurskie10-690 Olsztyn, Sobocińskiego 1A
-
Kosmetyczne salony - wyposażenie
Salon kosmetyczno - fryzjerski Galeria Urody
woj. pomorskie80-175 Gdańsk, Leszczynowa 90B lok. U4
-
Kosmetyka - usługi
Beauty Concept Gabinet kosmetyczny
woj. mazowieckie26-611 Radom, Kwiatkowskiego 40